گردشگری روستایی

فارس پتانسیل بالایی در گردشگری روستایی دارد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، با اشاره به پتانسیل بسیار بالای این استان در زمینه گردشگری روستایی، تاکید کرد که این ظرفیت در کنار سایر داشته‌های جذاب، می‌تواند رونق بخش صنعت مهم گردشگری در فارس باشد.

سیدکمال پاکفطرت ضمن تبریک به مناسبت هفته گردشگری، در یک برنامه ویدئوکنفرانسی خاطرنشان کرد: گردشگری و توریسم در دنیا کنونی بعنوان یک صنعت مهم و پولساز در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا به نقل از دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، پاکفطرت با اشاره به وجود بیش از۲۰۰۰ دهیاری در استان فارس عنوان کرد: فارس با تنوع اقلیمی و گروه‌های مختلف در روستاها علیرغم نوپا بودن، پتانسیل و ظرفیت بسیاربالایی در عرصه گردشگری روستایی دارد و  شاید بتوان مدعی بود از این منظر در کشور منحصربه‌فرد است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر این نکته که فارس با عطف توجه بیشتر می‌تواند به قطب گردشگری روستایی ایران تبدیل شود، افزود: هفته گردشگری فرصتی مناسب است تا انواع گردشگری روستایی، همچون طبیعی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی، کشاورزی و محلی را به دنیا بشناسانیم.

پاکفطرت با بیان اینکه اقامتگاه‌های بومگردی یک ظرفیت بسیار مطلوب برای جذب گردشگر است که در استان فارس به آن توجه خوبی شده، عنوان کرد: تا سال ۱۳۹۲ چندان اقامتگاه بومگردی در استان فارس نداشتیم اما اکنون ۱۰۵ اقامتگاه بومگردی روستایی در استان فارس داریم که اگر کرونا شیوع نیافته بود، تعداد آن فراتر می‌رفت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس درمورد سایر اقدامات انجام شده برای رونق گردشگری روستایی بیان کرد: در کنار اقامتگاه های بومگردی توجه ویژه‌ای به صنایع دستی روستایی، توسعه معابر و زیباسازی روستاها، انجام سنگ فرش و قیر و برپایی بازارچه‌هایی در مناطق مختلف استان فارس شده تا ابعاد مختلف گردشگری روستایی در استان پهناور فارس تقویت شده و توسعه یابد.

پاکفطرت خاطرنشان کرد: امید است با شکست کرونا و انجام برنامه ریزی دقیق و منسجم بتوانیم از ظرفیت‌های بالای گردشگری در استان فارس به نحو مطلوبی بهره برده و شاهد ارتقای استان در این صنعت بزرگ باشیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از رسانه‌ها و خبرنگاران فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری درخواست کرد که با اهتمام بیشتر نسبت به استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برای معرفی داشته‌های گردشگری روستایی فارس که ابعاد مختلف تاریخی، فرهنگی، طبیعی و … را در بر می‌گیرد، فعالانه تلاش کنند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *