شهر گردشگر

طرح ” شهر گردشگر” در استان گلستان اجرا می‌شود

 شهرهای استان گلستان ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارند که طرح ” شهر گردشگر” می‌تواند مسیری برای شناخت بهتر این ظرفیت‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، احمد تجری عصر امروز در نشست بررسی و تبیین طرح ” شهر گردشگر” اظهار داشت: یکی از ابعاد نوین گردشگری، بحث گردشگری شهری است که در حال توسعه و رونق است.

وی گفت: پروژه اعتبار سنجی، ارزیابی و رتبه بندی مقاصد گردشگری با رویکرد برند سازی با عنوان شهر گردشگر در کشور مطرح شده است.

تجری افزود: طرح شهر گردشگر برندی ملی در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که با همکاری وزارت کشور اجرایی خواهد شد و در آن شهرها به 5 سطح به لحاظ گردشگری تقسیم بندی خواهند شد.

وی ادامه داد: شهرهایی که استعداد سطح بندی در ارائه خدمات گردشگری دارند با نگاه به رونق گردشگری و اقتصادی شهرها در این طرح مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

تجری گفت: امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته و با استعداد شهرهای استان در جاذبه‌های طبیعی و انسان‌ساخت بتوانیم سبب ارتقای وضعیت گردشگری شهری در شهرهای استان باشیم.

طیبه خلیلی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استان نیز در این جلسه گفت: طرح شهر گردشگر با توجه به اهمیت گردشگری در توسعه اقتصاد شهرها بسیار حایز اهمیت است. این طرح می‌تواند با ارائه مسیر، شهرداری‌ها را برای ارائه خدمات به همشهریان کمک کند.

وی افزود: باید با شناخت دقیق این طرح و ظرفیت‌های هر شهر به موارد مرتبط مدیریت شهری و توسعه گردشگری آن شهر پرداخته شود.

خلیلی بیان داشت: شهرهای استان گلستان ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارند که طرح شهر گردشگر می‌تواند مسیری برای شناخت بهتر این ظرفیت‌ها باشد.

وی ادامه داد: استعداد مدل بومی، جامع و پویا برای برجسته‌سازی مشخصه‌های منحصر به فرد در مقصد گردشگری، رتبه بندی مقاصد گردشگری کشور توسط ذینفعان اصلی، ایجاد مبنای جامع آماری، ایجاد مکانیزم شفاف و کارآمد برای وقوف به نقاط مثبت و منفی، ایجاد بستر خود تنظیمی و خود ارتقا دهنده از جمله اهداف طرح شهر گردشگر در کشور است.

منبع:تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *