آبگرم یله‌گنبد

آبگرم یله‌گنبد قطب گردشگری قزوین می‌شود

قطب گردشگری قزوین در برنامه اقتصادی ۱۴۰۰ این استان در منطقه آبگرم یله‌گنبد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: نشست‌هایی با مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین برگزار شده تا منطقه آبگرم یله‌گنبد به عنوان قطب گردشگری استان انتخاب شود.

علی فرخزاد در توضیح قطب گردشگری اظهار کرد: همیشه یک منطقه متمرکز به عنوان گردشگری با توجه به ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری می‌تواند به عنوان قطب گردشگری به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.

وی تاکید کرد: در این رابطه یک سرمایه‌گذار در روزهای اخیر برای موضوع‌های قطب گردشگری و کشاورزی در قزوین اعلام آمادگی کرده و قرار شد در بازدید از مناطق مورد نظر و کارهای کارشناسی، نظر قطعی خود را اعلام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یادآور شد: با توجه به مراجعه و استقبال بسیاری از سرمایه‌گذاران مباحث اقتصادی و تولیدی در امر سرمایه‌گذاری سال آینده این استان، به فعالان حوزه اقتصادی و ایده‌پردازان پیشنهاد می‌کنیم دنبال راه‌اندازی قطب کشاورزی و گردشگری و ایجاد بندر خشک در قزوین باشند.

فرخزاد به توسعه تولیدات گلخانه‌ای هیدروپونیک (تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم با کمترین میزان نیاز به آب) در استان اشاره کرد و یادآور شد: بخشی از اقدامات ما در قالب قطب کشاورزی، توسعه محصولات گلخانه‌ای هیدروپونیک است که در این رابطه یک سرمایه‌گذار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نشست‌هایی را برگزار کرده است.

استان قزوین با واقع شدن در تقاطع اقتصادی شمال و جنوب کشور و داشتن مسیرهای ارتباطی مناسب، به علت داشتن سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد کشاورزی و رتبه ارزنده در تولید محصولات شوینده، باغی و زراعی همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار داشته است. قزوین همچنین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

منبع:همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *