بلغارستان

مرزهای بلغارستان باز شد اما مشروط

بلغارستان مرزهای خود را فقط به روی مسافرانی که با «فایزر» یا «سینوواک» واکسینه شده‌اند، باز کرد.

به گزارش ایسنا، با سرعت گرفتن واکسیناسیون کووید در برخی کشورها و فرارسیدن فصل سفرهای تابستانی، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر، مرزهای خود را به روی مسافران بیشتری باز کرده‌اند؛ البته این سفرها مشروط شده است. مثلا سفر به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه به تزریق دو دوز کامل از واکسن‌های فایزر، مدرنا، بیون‌تک، آسترازنکا، سینوفارم و جانسون و جانسون منوط شده است. شبیه این سیاست در کشورهای دیگر به اجرا درآمده و مرزها فقط به روی مسافرانی که واکسن‌های مورد تایید آن‌ها را تزریق کرده باشند، باز شده است.

مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ که مدت‌هاست به بررسی ضوابط و تغییر مقررات سفر کشورها در دوران کرونا، به انگیزه الگوگرفتن در داخل کشور می‌پردازد، به تصمیم تازه بلغارستان در این‌باره اشاره کرد و به ایسنا گفت: بلغارستان و ترکیه به تازگی توافق کرده‌اند افرادی که گواهینامه واکسیناسیون سینوواک و فایزر را دارند، بدون نیاز به آزمایش پی‌سی‌آر و یا قرنطینه به کشورهای یکدیگر سفر کنند. از همین‌رو مرز زمینی دو کشور فقط به روی این دسته از مسافران باز شده است.

او افزود: براساس این توافق که درحال حاضر بین بلغارستان و کشورهای هم‌مرزش انجام شده، شهروندان بلغارستان نیز در صورت داشتن گواهینامه‌های واکسیناسیون معتبر از مراجع پزشکی این کشور (دست‌کم ۱۴ روز پس از دوز دوم) برای ورود به ترکیه بدون نیاز به آزمایش پی‌سی‌آر و گذراندن دوران قرنطینه مجاز می‌شوند.

عباسی گفت: در این توافق، شهروندان بلغاری که به دلیل سن زیر ۱۸ سال واکسینه نشده‌اند، اگر با خانواده خود که گواهی واکسیناسیون معتبر دارند به ترکیه سفر کنند از آزمایش و قرنطینه معاف می‌شوند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *