گردشگری

لزوم اندیشیدن تدابیر ویژه برای رونق گردشگری

استاندار فارس با اشاره به ارزان، در دسترس و تاثیرگذار بودن گردشگری در مسیر ایجاد اشتغال، بر لزوم اندیشیدن تدابیر ویژه در راستای رونق این صنعت پر سود تاکید کرد.

عنایت‌الله رحیمی در دیدار با فعالان حوزه گردشگری استان فارس و با بیان اینکه حدود ۵۳ درصد از اشتغال در این استان مربوط به حوزه خدمات و کارگاه‌های با اشتغال کمتر از ۵۰ نفر است، گفت: شیوع کروناویروس آسیب‌های جدی به این بخش از اشتغال وارده کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی ادامه داد: بخش گردشگری استان فارس علی‌رغم توانمندی‌های فراوان، به دلیل وقوع سیل فروردین، اغتشاشات آبان، سقوط هواپیما و شیوع کروناویروس طی یکسال گذشته متحمل آسیب‌های فراوانی شده است.

استاندار فارس تاکید کرد: برای کاهش این آسیب‌ها نیازمند بررسی عمیق‌تر و ارائه راهکارهای عملی از طرف بخش خصوصی و کارشناسان این حوزه هستیم.

وی با بیان این که بسیاری از مصوبات ملی در رابطه با مدیریت بیماری کرونا پیشنهادات استان فارس بوده است، ادامه داد: برای بخش گردشگری استان باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود و فعالان بخش خصوصی گردشگری باید با پیشنهادات خود زمینه ساز تصمیمات دولت و مجلس شوند.

استانداری فارس با تاکید بر این که مصوبات دولت در زمینه حمایت از کسب و کارها حتما اجرایی خواهد شد، گفت: فعالان بخش گردشگری می‌توانند با پیشنهاداتی که بار مالی ندارد و در عین حال بر رونق این بخش تاثیرگذار خواهد بود، زمینه افزایش تقاضا برای گردشگری را فراهم کنند.

رحیمی بر مشارکت فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری برای ایجاد و تقویت رویدادها و جشنواره‌های محلی، استانی و ملی تاکید و اضافه کرد: در چارچوب هنجارهای پذیرفته شده جامعه باید رویدادهایی را برای گسترش حضور گردشگران در حوزه‌های مختلف مانند ورزشی و هنری فراهم کرد.

به گزارش ایسنا در این جلسه، فعالان حوزه گردشگری و جمعی از مدیران اجرایی نقطه نظرات خود را پیرامون وضعیت کنونی این حوزه و راهکارهای برون رفت از مشکلات را بیان کردند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *