سفر

معرفی ۱۰ مکان حیرت‌آوری که دیدن آن توصیه می شود

برخی از مکان‌های دنیا هستند که انسان‌ها علاقه شدیدی به دیدن آن در زندگی دارند.

مکان‌هایی که در خارج و داخل ایران قرار گرفته‌اند. برای دیدن از دیدنی‌های بی‌نظیر داخل کشور می‌توان از طرق مختلف اقدام کرد. اما برای بازدید از دیدنی‌های بی‌بدیل خارج از کشور ابتدا باید بلیط هواپیما مقصد مورد نظر را تهیه کرد.

سفر به مناطق ناشناخته دنیا

سفر به نقاط ناشناخته جهان آرزوی هر مسافری است. برخی از نقاط در دنیا هستند که هر انسانی دوست دارد حداقل برای یک‌بار هم که شده آن را از نزدیک ببیند.

خود را تصور کنید که در یک روز مطبوع پاییزی یا سرد زمستانی به شاهکارهای خلقت هستی که توسط انسان اشرف مخلوقات ساخته‌ شده است زل بزنید و به نظاره آن بنشینید. برای رسیدن به این هدف شگفت‌انگیز اولین قدم برای هر مسافر شناخت این مناطق است و دومین قدم خرید بلیط هواپیما منطقه شناسایی‌شده است.

در این متن  تیک بان سعی می‌کند تا شما را با ۵ مکان شگفت انگیز دنیا که با هواپیما می‌توان به آنجا سفر کرد را آشنا کند. ما در این مطلب راجع به این هفت مکان شگفت انگیز تمامی موارد را بیان خواهیم کرد.

کولوسئوم رم (Colosseum of Rome)

یکی از بناهایی که به‌وسیله خرید بلیط هواپیما می‌توان مشاهده کرد، کولوسئوم رم است. این کولوسئوم در شهر رم کشور ایتالیا بنا شده و بزرگ‌ترین آمفی تئاتر جهان تاکنون می‌باشد. این اثر بیش از ۱۹۰۰ سال پیش ساخته‌ شده و نمونه بارزی از یک آمفی تئاتر مدرن در زمان گذشته است.

نمونه‌ای که دیگر مثل آن در سراسر دنیا ساخته نشده. کولوسئوم‌ها برخلاف تاریخی زمان خودش است که نشان از خونریزی و بی‌رحمی دارد.  کولوسئوم پس از غارت توسط پاپ‌های رومی و اشراف نابود شد.

این غارت دوسوم این بنا را تخریب کرد. نگاه کردن به کارهای سنگی چشمگیر که در سال ۸۰ میلادی ساخته‌ شده است باعث می‌شود، صدای قلب انسان‌ها از شدت شوق بلندتر و تعداد نفس‌ها را کمتر خواهد کرد.

روستای کندوان

یکی از بی‌نظیرترین و شگفت‌آورترین بناهای تاریخی در دنیا روستای کندوان است. این روستا در دامنه کوه سهند قرار گرفته و به دلیل معماری صخره‌ای معروف شده است. معماری این روستا از فعل و انفعالات آتشفشان‌ها درست‌ شده است و جز سه روستای صخره‌ای جهان به شمار می‌رود.

۱۱۷ خانواده در توده‌های مخروطی شکل در حال حاضر در این روستای زیبا زندگی می‌نمایند. این روستا در نزدیکی شهر تبریز قرار داشته و با تهیه بلیط هواپیما این شهر می‌توانید از آنجا به این روستا سفر کنید و از آن دیدن نمایید.

شهر رز از پترا

شهر باستانی رز از پترا در اردن واقع‌ شده و از صخره‌های قرمز پترا تشکیل‌ شده است. این شهر باستانی جز میراث جهانی یونسکو می‌باشد. این شهر باستانی شبیه به یک رویاست و چیزی را به نمایش می‌نشینید که قبلا آن را ندیده‌اید و دیدن آن توصیه می شود.

سنگ‌هایی در خیابان‌ها، مقبره‌ها و معابد کمتر مشاهده می‌کنید. اردن قبلاً به‌عنوان قطب تجاری برای معامله گران کالاهای خاورمیانه و آسیا فعالیت می‌کرد و یکی از با ارزش‌ترین مکان‌های باستان شناسی تاکنون محسوب می‌شود.

گنبد سلطانیه زنجان

گنبد سلطانیه زنجان  بزرگ‌ترین گنبد خشتی جهان است که یکی از شاهکارهای معماری ایران و دنیا به شمار می‌رود. این بنا در دوره ایلخانی در حدفاصل سال‌های ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری ساخته‌ شده است.

تاج محل

تاج محل یکی از بی‌نظیرترین و خارق‌العاده‌ترین بنای سنگی مرمر دنیا است که با عشق ساخته‌شده تا صدای عشق را به گوش جهانیان برساند. این بنا توسط امپراتور شاه جهان به‌منظور تکریم یاد و خاطره همسر محبوبش ممتاز محل که در زایمان درگذشت ایجادشده است.

ساخت‌وساز تاج محل برای اولین بار در سال ۱۶۳۱ آغاز شد و حدود ۲۰،۰۰۰ نفر برای تکمیل آن مشغول به کار شدند ولی با این‌ وجود تا سال ۱۶۵۳ به پایان نرسید. تاج محل یکی از جواهرات هند است و یک شاهکار جهانی تحسین‌ شده می‌باشد.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *