تهران

شناخت جاذبه‌های گردشگری تهران در بستر متون ادبی

کتاب «هشت بهشت تهران» به قلم مریم جعفری حصارلو با هدف معرفی بیش از پیش جاذبه‌های گردشگری تهران، منتشر شد.

مریم جعفری حصارلو نویسنده، خبرنگار و منتقد بین‌المللی تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، از انتشار کتاب «هشت بهشت تهران» خبر داد و گفت: تلاش کردم که با نگارش این کتاب از زاویه دید یک ادیب و به نوعی متفاوت مراکز گردشگری تهران، را به گردشگران ملی و بین‌المللی معرفی کنم.

او افزود: من در سال ۱۳۹۵ مسئول روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، بودم و در همان زمان با تشویق مهدی محمود اقدم رئیس این ستاد نوشتن درباره مراکز گردشگری شهر تهران را آغاز کردم.

این نویسنده بیان کرد: کتاب «هشت بهشت تهران» نتیجه پرواز قلبم به ۸ بهشت در دل قریه عباس‌آباد و نتیجه بازدید از این نقاط گردشگری و انجام تحقیقات میدانی با همراهی سیدعلی حمزه پهنه‌کلانی و خدیجه جعفری حضارلو است. این کتاب به مناسبت فرا رسیدن سالروز تهران(۱۴ مهر ماه) نوشته شده و به همت انتشارات آرین چاپ و وارد بازار نشر شد.

گفتنی است صفحه‌بندی و طراحی جلد کتاب «هشت بهشت تهران» برعهده سهیل صالح بوده است.

خوانندگان کتاب «هشت بهشت تهران» روی جلد این کتاب اینچنین با نویسنده کتاب و محتوای داخل اثر آشنا می‌شوند: من یک توریست هستم و همواره مترصد فرصتی هستم تا کوله‌بارم را بردارم و راه بیفتم. دقیقا تمثیل بیا ره توشه برداریم قدم در راه بی‌برگشت بگذاریم، ببینیم آیا هر جا آسمان همین رنگ است.

مخاطبان در کتاب «هشت بهشت تهران» با جاذبه‌های گردشگری، چون بوستان آب و آتش، باغ موزه دفاع مقدس، بوستان نوروز، پل طبیعت، پل‌های ابریشم ۱ و ۲ و گنبد مینا و فلسفه ساخت و راه‌اندازی آن‌ها آشنا می‌شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *