راهنمایان

برگزاری نشست نقش راهنمایان در توسعه گردشگری

نشست تخصصی نقش راهنمایان در توسعه و تقویت گردشگری به میزبانی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید برگزار شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در نشست تخصصی نقش راهنمایان در توسعه گردشگری، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، گفت: رونق گردشگری با استفاده از ظرفیت‌های منابع انسانی به ویژه جامعه محلی بسیار تاثیرگذار است و این نقش می تواند به گونه ای بازتعریف و مدیریت شود که بومیان این منطقه و شهرستان مرودشت بتوانند علاوه بر دستاوردهای فرهنگی اجتماعی از درآمدهای اقتصادی بیشتری، منتفع شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پایگاه تخت جمشید، حمید فدایی گفت: تخت جمشید و توسعه پایدار آن توسط ایده پردازان این صنعت برای بهره‌برداری بهتر و ارائه خدمات گردشگری مطلوبتر به بازدیدکنندگان، نیازمند استفاده از خرد جمعی است که در چنین موضوعی راهنمایان گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی در سطوح مختلف بین المللی، ملی و محلی، نقش کلیدی و قابل توجهی دارند.

وی ادامه داد: تاثیرگذاری راهنمایان به دلیل ارتباط مستقیم با گردشگران، در توسعه گردشگری غیرقابل انکارست و به همین دلیل توجه به موضوعات آموزشی و حمایتی از جامعه راهنمایان گردشگری در برنامه‌های پایگاه جهانی تخت جمشید قرار دارد.

مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس نیز گفت: استانداری به عنوان نهاد حاکمیتی و به عنوان اصلی ترین مجموعه دولتی در هر استان محسوب می‌شود که مهم‌ترین وظیفه این مجموعه هماهنگی و سیاست‌گذاری دستگاه های اجرایی است.

علوی خاطرنشان کرد: شیوع همه گیری کروناویروس، آسیب شدیدی به صنعت گردشگری وارد کرد، اگرچه تلاش‌هایی برای پیش‌بینی و تامین بسته‌های حمایتی از این صنعت، در دستور کار بوده است.

این مقام مسئول تاثیرگذاری در شناخت بیشتر مجموعه های گردشگری را از مهمترین تاثیرات راهنمایان گردشگری دانست و در این باره گفت: بسیاری از اماکن گردشگری فارس همچنان ناشناخته است و راهنمایان گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی می‌توانند در راستانی معرفی هرچه بهتر و مطلوبتر این اماکن و ظرفیت‌ها کمک کنند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *