هتل اسکول

راه‌اندازی هتل اسکول کرمانشاه به کجا رسید؟

اواخر سال 1398 بود که برای اولین بار بحث راه اندازی هتل اسکول(مدرسه هتلداری) کرمانشاه از سوی مدیرکل میراث فرهنگی استان مطرح شد و قرار براین بود با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای این مرکز آموزشی تا پیش از تابستان 1399 با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شود و صنعت گردشگری کرمانشاه را یک گام مدرن‌تر و حرفه‌ای‌تر کند.

 اما حالا با گذشت بیش از یکسال خبری از راه اندازی هتل اسکول کرمانشاه نیست و مدیرکل میراث فرهنگی استان هم دلیل عدم تحقق این وعده را عدم تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این پروژه می داند.

امید قادری در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به چرایی عدم راه اندازی هتل اسکول کرمانشاه، با اشاره به پیشینه راه اندازی هتل اسکول ها در ایران، اظهارکرد: از حدود پنج سال پیش راه اندازی هتل اسکول ها به منظور آموزش فعالین بخش های مختلف گردشگری در کشور آغاز شد و چند استان کشور هم چنین مراکزی را راه اندازی کردند.

وی تصریح کرد: باتوجه به خلاء هایی که در بحث آموزش گردشگری در استان داشتیم، مقرر شد تا با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ما نیز در کرمانشاه یک هتل اسکول را با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: براین اساس فراخوانی دادیم و از سرمایه گذاران بخش گردشگری استان خواستیم تا برای راه اندازی چنین مرکز آموزشی در استان ورود کنند، اما متاسفانه تاکنون متقاضی نداشته ایم.

وی در خصوص علت عدم تمایل سرمایه گذاران استان برای راه اندازی هتل اسکول گفت: باتوجه به اینکه مراکز آموزشی معمولا دیربازده هستند، برای همین شاید یکی از مهمترین دلایل عدم ورود سرمایه گذاران برای راه اندازی هتل اسکول هم چنین موضوعی باشد و از طرف دیگر موازی کاری های زیادی در بحث آموزش های مربوط به حوزه گردشگری وجود دارد.

قادری درادامه به تشریح  مهمترین مزیت های راه اندازی هتل اسکول در استان هم پرداخت و افزود: در این مراکز علاقمندان به حوزه گردشگری هم بصورت تئوری و هم عملی، جدیدترین و مدرن ترین آموزش ها را در رشته های رستوران داری، تورلیدری، بوم گردی، حمل و نقل و بویژه صنعت هتلداری می بینند که می تواند در حرفه ای‌تر شدن و مدرن‌تر شدن گردشگری استان کمک خوبی باشد.

وی اعلام کرد: از آنجایی که راه اندازی این مدرسه توسط بخش دولتی امکانپذیر نیست، برای همین امیدواریم با فراخوان مجددی که خواهیم داشت بتوانیم حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت بخش دولتی را برای راه اندازی هتل اسکول کرمانشاه داشته باشیم.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *