سرمایه‌گذاران گردشگری

سرمایه‌گذاران گردشگری به حمایت ویژه‌ای نیاز دارند

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان می‌گوید: سرمایه‌گذاران بخش گردشگری به حمایت ویژه‌ای نیاز دارند.

اسکندر فلاح‌وند چگنی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه در چند سال اخیر سیل و کرونا لطمات جبران‌ناپذیری به بخش گردشگری لرستان وارد کرده است.

وی با بیان اینکه مراکز اقامتی و بوم‌گردی بیشترین خسارت را در این راستا متحمل شده‌اند، افزود: در حال حاضر ۱۰۲ هتل، مرکز اقامتی و بوم‌گردی با ظرفیت ۱۸۵۰ تخت خواب در استان فعالیت دارند که متاسفانه اکثر این‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند.

فلاح‌وند تصریح کرد: این شرایط سبب تعدیل نیرو در برخی واحدها شد و سرمایه‌گذاران بخش گردشگری لطمات زیادی دیدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اضافه کرد: ۵۸ مجتمع بین راهی و سفره‌خانه سنتی و ۶ مرکز بوم‌گردی نیز در این ایام دچار خسارات فراوانی شده‌اند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات برای جبران بخشی از خسارت کرونا به سرمایه‌گذاران گردشگری، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بخش گردشگری می‌توانند با ثبت نام در سامانه کارا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

فلاح‌وند با بیان اینکه فعالان این بخش به حمایت ویژه‌ای نیاز دارند، افزود: مشکلات سرمایه‌گذاران گردشگری بیش از حد بوده و بدون حمایت کار آنان سخت است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در مجموع خیلی دقیق نمی‌توان خسارت ریالی برای این بخش اعلام کرد.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *