گردشگری سلامت

ممنوعیت ورود گردشگران سلامت از کشورهای آلوده به امیکرون

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه امیکرون ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که این سویه در آن به صورت غالب درآمده است، ممنوع شد.

داوود خوش‌شکن با اشاره به اینکه ورود هموطنان از دیگر کشورها نیز با در دست داشتن تست PCR منفی ۴۸ ساعت گذشته و گواهی تزریق ۲ دوز واکسن امکان‌پذیر است، اظهار کرد: ورود گردشگر سلامت از کشورهای دیگر نیز مانند افغانستان، عراق و پاکستان نیز طبق همین روال و با دارا بودن تست PCR منفی با دوره زمانی ۴۸ ساعت گذشته و گواهی دریافت ۲ دوز واکسن مورد تایید کشور ما امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رویکرد جدیدی در حوزه گردشگری سلامت بسته‌های جدید خدمات درمانی و هزینه‌های درمانی را به گروه‌های هدف اطلاع‌رسانی می‌کند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه به منظور جلوگیری از سوءاستفاده برخی افراد از حضور گردشگران سلامت در مشهد اقدامات مختلفی انجام شده، عنوان کرد: تعداد شرکت‌های گردشگر سلامت نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته و مراکز درمانی که مجوز ipd دارند نیز ۲ برابر شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خوش‌شکن بیان کرد: به منظور حفظ سلامت عمومی جامعه اقدامات رهگیری سخت‌گیرانه‌ای برای گردشگران سلامت در نظر گرفته شده است.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *