کیش

راه‌اندازی پرواز مستقیم همدان- کیش از اوایل اسفندماه

استاندار همدان گفت:  با پیگیری‌ها و مکاتبات انجام شده، پرواز مستقیم همدان – کیش از اوایل اسفند و همدان – مشهد نیز به زودی با هدف توسعه صنعت گردشگری استان راه‌اندازی و فعال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه طرح برنامه‌ها و بررسی مشکلات و تنگناهای موجود در صنعت گردشگری استان همدان، گفت: توسعه صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم است.

وی ادامه داد: با حمایت دولت، توسعه و تقویت و زیرساخت‌ها در راستای برندسازی استان و جذب گردشگر به عنوان یک اولویت اجرایی در دستور کار قرار دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان با داشتن پیشینه تاریخی و فرهنگی بی‌نظیر، انواع میراث معنوی و طبیعی و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی مهم کشور، می‌تواند گام بزرگی را با حمایت‌های ویژه دولت سیزدهم در حوزه گردشگری برای دوران پساکرونا بردارد، اظهار کرد: ضعف زیرساخت و نبود امکانات رفاهی در راستای جذب گردشگر، مشکل اصلی این صنعت است.

قاسمی فرزاد با تصریح بر اینکه توسعه صنعت گردشگری با استفاده از توان بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاران امکان‌پذیر است، ادامه داد: دولت در جایگاه حاکمیتی و نظارتی، زمینه افزایش بهره‌وری فعالیت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه را فراهم خواهد کرد.

وی یادآور شد: رشد و توسعه استان مستلزم استفاده بهینه از ظرفیت و زیرساخت‌های موجود است.

استاندار همدان با بیان اینکه از ظرفیت‌های فرهنگی باید به نحو مطلوب برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کرد، تصریح کرد: با پیگیری‌ها و مکاتبات انجام شده، پرواز مستقیم همدان – کیش از اوایل اسفند و همدان – مشهد نیز به زودی با هدف توسعه صنعت گردشگری استان راه‌اندازی و فعال می‌شود.

قاسمی فرزاد با تاکید بر اینکه توسعه خطوط ریلی همدان به یک مطالبه جدی و مردمی است، گفت: با توجه به بالا بودن هزینه تملک زمین برای ساخت ایستگاه قطار در داخل شهر، این ایستگاه در محدوده بلوار بسیج و پارک علم و فناوری استقرار پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت صنعت گردشگری استان ضرورت دارد، بسترهای توسعه این صنعت فراهم شود.

این مسئول با بیان اینکه باید به گونه‌ای تلاش کنیم که به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم و شیوع کرونا، رشد و توسعه صنعت گردشگری متوقف نشود، تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری موجب اشتغال‌زایی می‌شود، شیوع ویروس کرونا، طی دو سال گذشته، بیشترین آسیب‌ها را به صنعت گردشگری وارد کرده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه تعداد ۲۲ روستای هدف گردشگری در استان همدان با آب و هوای مطلوب و جاذبه‌های دیدنی وجود دارند که باید زمینه رونق بوم‌گردی و استفاده از ظرفیت بومی در روستاهای استان فراهم شود، تاکید کرد: همدان جز پنج استان برتر کشور در حوزه جاذبه‌های گردشگری است و غار علیصدر نقطه راهبردی استان است که با جذب سرمایه‌گذار و انجام دوباره پروازها، احیا و به یک برند جهانی برای استان تبدیل خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *