گردشگری سلامت

کتابچه هفت‌زبانه “گردشگری سلامت ایران” رونمایی شد

کتابچه هفت‌زبانه “گردشگری سلامت” در نمایشگاه گردشگری رونمایی شد و مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی هم تاکید کرد که سطح ایران در حوزه پزشکی از کشورهای منطقه بالاتر است.

به گزارش ایسنا، لیلا اژدری درباره این کتاب توضیح داد که با توجه به ظرفیت‌های بسیار عالی و ممتازی که در سیستم بهداشت و پزشکی و سلامت ایران می‌شناسیم، در برخی رشته‌ها از جمله “نانو” پیشتاز هستیم و رتبه‌های بالای جهانی را داریم. گردشگری سلامت یکی از گردشگری‌های موضوعی مهم برای بازار گردشگری ایران است و بخش عمده‌ای از گردشگری سلامت ایران در کتابچه‌هایی که رونمایی شد، معرفی شده است.

توانمندی‌های خاص و پیشرفت‌های پزشکی و درمانی ایران، جاذبه‌های طبیعی درمانی، همچون چشمه‌های آب‌گرم از دیگر محتویات این کتابچه است که با حضور سلیمان حیدری ـ مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ـ در نمایشگاه گردشگری تهران که سه‌شنبه، دوازدهم بهمن‌ماه آخرین روز برپایی را پشت سر می‌گذارد، رونمایی شد.

کتابچه‌ گردشگری سلامت ایران به هفت زبان عربی، چینی، ترکی‌آذری و استانبولی، ارمنی، روسی و انگلیسی از سوی دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی تهیه شده است.

اژدری، مدیرکل این دفتر همچنین تاکید کرد که تورهای گردشگری سلامت زمانی معنا پیدا می‌کند که استانداردها را رعایت کرده باشد و در ادامه هم ابراز امیدواری که همکاری بین دو وزارتخانه گردشگری و بهداشت با بخش خصوصی در زمینه گردشگری سلامت پایدار باشد.

ایران به دلیل هزینه پایین درمان، با وجود رقبای سرسخت و جدی همچون ترکیه و امارات، سعی دارد به یکی از قطب‌های گردشگری درمان منطقه تبدیل شود، اما به دلیل متمرکز نبودن مدیریت گردشگری سلامت در کشور و موازی‌کارهای‌ها و تعدد متولیان و حضور دلال‌ها، در سال‌های‌ اخیر طبق اعلام وزارت بهداشت با اُفت درآمد این بخش مواجه شده است.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *